Ndërlidhjet

BRUKSEL


Në samitin e ministrave të jashtëm të Bashkimit Evropian në Bruksel sot mori pjesë edhe ministri i jashtëm i Irakut, Hoshiar Zebari. Ai u tha gazetarëve se pret më tepër se sa vetëm përkrahje verbale nga Bashkimi Evropian. Mëtutje zoti Zebari tha:
- Jam këtu me ftesën e mininstrave të jashtëm të BE-së. Pres se do të diskutojmë zhvillimin e situatës në Irak dhe unë do ti paraqesë disa propozime se si Bashkimi Evropioan do të mund të ndihmonte.
XS
SM
MD
LG