Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan, George Bush tha sot se "Shteteve të Bashkuara u duhen më tepër agjentë të zbulimit, për ta mbuluar globin botëror". Ai mëtutje u shpreh se Amerikës i duhet "shërbimi më i mirë i mundshëm i zbulimit me qëllim që të mbrohet populli amerikan". Presidenti Bush në fjalimin e tij pastaj foli edhe për çështjen e Irakut.
-Megjithqë ne nuk e gjetëm armatimin për shkatërrim në masë, ne patëm të drejtë të shkonim në Irak. Ne e përmbysëm armikun e deklaruar të Amerikës, që kishte mundësi për prodhimin e armatimit për vrasje masive dhe që me këtë armatim ka mundur ti furnizoj terroristët.
XS
SM
MD
LG