Ndërlidhjet

PARIS


Franca dhe Iraku sot i ripërtrinë marrëdhëniet diplomatike, që ishin ndërprerë para 13 vitesh, nga ana e ish liderit Saddam Hussein, në fillim të Luftës së Gjirit në vitin 1991. Në një kumtesë të Ministrisë së jashtme të Francës thuhet se së shpejti të dy vendet do ti emërojnë edhe ambasadorët.
XS
SM
MD
LG