Ndërlidhjet

UASHINGTON


Komandanti amerikan i paqeruajtësve në Bosjne e Hercegovinë ka thënë se forcat e tij kanë filluar që të heqin nga skena rrjetin i cili mbështeste të akuzuarin për krime lufte Radovan Karaxhiqin.
"Ne kemi mbyllur 6 ose 7 biznese për të cilat dihej se e përkrahnin Karaxhiqin," ka thënë gjenerali Virgil Packett. Ai ka thënë se rrjetit të Karaxhiqit i është ndaluar të udhëtojë jashtë vendit dhe i janë bllokuar fondet bankare.
XS
SM
MD
LG