Ndërlidhjet

UASHINGTON


Forcat paqeruajtëse në Bosnjë po shkatërrojnë rrjetin mbështetës të Radovan Karaxhiqit, ish komandant i serbëve të Bosnjës gjatë luftës dhe i akuzuar nga Gjykata e Hagës.
"Deri tani kemi mbyllur gjashtë - shtatë biznese që kanë mbështetur Karaxhiqin dhe është e qartë se nuk kanë më lirinë e veprimit apo të lëvizjes në vend dhe në Evropë, duke mos iu lejuar që të bëjnë qarkullimin e parave", tha komandanti amerikan në Bosnjë Virgil Packett, përpara forumit për Bosnjën pranë Komitetit të Shërbimeve Ushtarake të Dhomës së Ulët të Kongresit.
XS
SM
MD
LG