Ndërlidhjet

MOSKË


Automjeti me të cilin po udhëtonte ushtruesi i detyrës së presidentit të Cecenisë, Sergei Abramov, ka qenë cak i një shpërthimi, por mësohet se Abramov ka shpëtuar. Incidenti erdhi pas luftimeve të natës së shkuar, ku 18 anëtarë të gardës presidenciale pro-ruse cecene, dhe 24 luftëtarë cecenë humbën jetën.
XS
SM
MD
LG