Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

PRISHTINË


Në një deklaratë të publikuar sot nga Zyra Amerikane në Prishtinë, thuhet se udhëheqës të lartë të institucioneve dhe të partive politike shqiptare e serbe kanë arritur pajtueshmëri pë të siguruar pjesëmarrjen e serbëve në përpjekjet për të përmbushur standardet.
Oliver Ivanoviq tha se këtë herë përfaqësuesit shqiptarë kishin dhënë zotime të qarta, por, sipas tij, serbë ende nuk kishin vendosur se a do të marrin pjesë apo jo në zgjedhjet e përgjithshme në Kosovë. Në takim kanë marrë pjesë edhe Marsi Ris, shefe e Zyrës Amerikane dhe Fernando Gentilini, i dërguari i Havier Solanës.
XS
SM
MD
LG