Ndërlidhjet

TIRANË


Një gjykatë shqiptare ka dënuar me 18 muaj heqje lirie Idajet Beqirin, kryetar i Partisë për Unitetin Kombëtar. Gjykata ka konkluduar se Beqiri ka pasur lidhje me Armatën Kombëtare Shqiptare.
Idajet Beqiri qe arrestuar dhjetorin e kaluar në Gjemani dhe u ekstradua në Shqipëri muajin e kaluar në bazë të një fletarresti. Ai ngarkohej me akuzat për nxitje të urrejtjes ndëretnike në Maqedoni.
XS
SM
MD
LG