Ndërlidhjet

UASHINGTON


Senati amerikan ka refuzuar që të mbështesë amenndamentet kushtetuese, që ndalojnë martesat e homoseksualëve në Amerikë.
Me këtë veprim senatorët refuzuan kërkesën e presidenti George Bush dhe përkrahësve të tij se nevojiten masa për të ruajtur institucionin që ka lulëzuar për mijëra vjet.
XS
SM
MD
LG