Ndërlidhjet

SARAJEVË


Sekretari i përgjithshëm i NATO-së Jaap de Hoop Scehffer dhe shefi i diplomacisë i BE-së Havier Solana vizituan sot Bosnje dhe Hercegovinën. Vizita u bë në kohën kur Bashkimi Evropian po përgatitet që të marrë përgjegjësitë për misionin paqeruajtës në fund të këtij viti. Ata janë takuar me liderët kryesore ndërkombëtarë në Bosnje. Ministrat e jashëtm të BE-së janë pajtuar të hënën që deri në fund të vititi t'i dërgojnë 7 mijë trupa të unionit për ta zëvendësuar SFOR-in.
XS
SM
MD
LG