Ndërlidhjet

BAGDAD


Të paktën 10 persona janë vrarë dhe 30 janë lënduar pas shpërthimit të një autobombe afër ndërtesës së qeverisë në qytetin e Hadithasë. Nga një autobombë tjetër që shpërtheu në Qerbela janë vrarë dy persona. Ndërkohë në Bagdad mijëra irakianë kanë protestuar kundër Arabisë Saudite, Shteteve të Bashkuara, terrorizmit dhe Sadam Hyseinit. Nga ana tjetër kryeministri irakian Iad Allaëi njoftoi për krijimin e një shërbimi të sigurimit, i cili do të luftojë kryengritësit në vend.
XS
SM
MD
LG