Ndërlidhjet

LONDËR


Votuesit në dy qytete britanike kanë votuar sot në zgjedhjet, të cilat shihen si një test për Partinë Laburiste të kryeministrit Tony Blair. Do të votohet në Birmingham dhe në Leicesterin Jugor. Votimi bëhet një ditë pas raportit i cili shfajëson Blairin n nga akuzat se ai qëllimisht kishte ekzagjeruar kërcënimet rreth armëve për shkatërrimin në masë të Irakut.
XS
SM
MD
LG