Ndërlidhjet

UASHINGTON


Kreu i Komitetit për Shërbime Ushtarake të Senatit amerikan planifikon që javën e ardhshme të mbajë një seancë dëgjimore rreth skandalit me të burgosurit në Irak. Senatori republikan John Warner tha se administratori Paul Bremer do të dëshmojë në dëgjimn publik:
"Shpresoj që të kemi nëj dëgjim publik javën e ardhshme me një dëshmitar shumë të rëndësishëm, nëse e aranzhojmë paraqitjen e tij. Ai ka disa njohuri rrteh kësaj teme dhe ai është ambasadori Bremer", ka thënë Warner.
XS
SM
MD
LG