Ndërlidhjet

UASHINGTON


Kandidati demokrat për president të Shteteve të Bashkuara, John Kerry tha se, poqese zgjedhet, tërheqja eventuale e trupave amerikane nga Irakut, do të mund të bëhej nëse do të ishin plotësuar disa kushte. Në intervistën dhënë së përditshmes, Wall Street Journal, zoti Kerry tha se kushti kryesor do të ishte vlerësimi i "nivelit të stabilitetit të sigurisë në Irak" dhe vlerësimi i "mundësive të forcave të sigurisë" për ta mbrojtur Irakun.
XS
SM
MD
LG