Ndërlidhjet

UASHINGTON


Kandidati demokrat për president të Shteteve të Bashkuara, John Kerry tha se, poqese zgjedhet, tërheqja eventuale e trupave amerikane nga Irakut, do të mund të bëhej nëse do të ishin plotësuar tri disa kushte. Në intervistën dhënë së përditshmes, Wall Street Journal, zoti Kerry tha se kushti kryesor do të ishte "niveli i stabilitetit të sigurisë në Irak" dhe "vlerësimi i mundësive të forcave të sigurisë" për ta mbrojtur Irakun.
XS
SM
MD
LG