Ndërlidhjet

NJU DELHI


Më se 70 fëmijë kanë humbur jetën nga pasojat e zjarrit që shpërtheu në një shkollë në shtetin jugor të Indisë, Tamil Nadu, kanë thënë autoritetet policore. Është rapotuar se zjarri kishte nisur në në kuzhinën e shkollës, në kohën kur po përgatitej ushqimi për 450 nxënës, të moshës ndërmjet 6 e 13 vjeçare, përfshirë vajzat dhe djemtë. Shkaqet e këtij zjarri nuk dihen.
XS
SM
MD
LG