Ndërlidhjet

PEKIN


Autoritetet kineze kanë ekzekutuar 7 persona pasi u shpallën fajtorë për vrasje dhe përvetësim.
Mediat shtetërore njoftojnë se 6 nga ta u ekzekutuan dje, ndërkaq i shtati më herët. Një grup leigjvënësish kinezë kërkuan vitin e kaluar, që për dënimet me vdekje të konsultohet vazhdimisht Gjykata Supreme.
XS
SM
MD
LG