Ndërlidhjet

PRISHTINË


Në Prishtinë sot arriti delegacioni i Komitetit ushtarak të Natos. Siç është kumtuar ky delegacion, që kryesohet nga gjenerali gjerman, Harald Kujat, e që përbëhet nga përfaqësuesit e të gjitha vendeve anëtare të aleancës, u informua sot nga zyrtarët më të lartë ndërkombëtarë për situatën e sigurisë në Kosovë. Në këtë kumtesë, pos tjerash, thuhet se kjo vizitë "tregon vazhdimësinë e përkushtimit dhe të mbështejtes së fuqishme për të gjithë paqeruajtësit në Kosovë".
XS
SM
MD
LG