Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti George Bush, ka thënë se Shtetet e Bashkuara do vazhdojnë hetimet lidhur me rolin e Iranit në sulmet terroriste të 11 shtatorit 2001, ndonëse CIA ka informuar se Teherani nuk ka qenë i përfshirë drejtpërsëdrejti në sulmet e 11 shtatorit.
Në të tjera zhvillime komandanti i trupave amerikane në Lindjen e Mesme, gjenerali John Abizaid, deklaroi sot se Irani dhe Siria mund të kontribuojnë në destabilizmin e Irakut.
XS
SM
MD
LG