Ndërlidhjet

PARIS


"Turqia ka bërë përparim në zbatimin e reformave dhe se anëtarësimi i saj në Bashkimin Evropian është i dëshirueshëm sa më shpejt që është e mundur", ka deklaruar presidenti francez, Jacques Chirac, pas takimit me kryeminsitrin turk, Rexhep Taip Erdogan.
Erdogan po viziton Parisin në përpjekje për të marrë mbështjetje për kandidaturën e Ankarasë për anëtarësim në Union.
XS
SM
MD
LG