Ndërlidhjet

DUBAI


Një grup, që pretendon se është krahu evropian i Al Qaidës ka kërcënuar Bullgarinë dhe Poloninë me sulme nëse nuk i tërheqin ushtarët e tyre nga Iraku.
Deklarata është publikuar në një faqe interneti, por vërtetësia e saj nuk është konfirmuar.
Qeveria bullgare ka thënë se është duke e hetuar kërcënimin. Ndërsa, zyrtarët polakë thanë se nuk kanë konfirmim se janë planifikuar sulme të tilla.
XS
SM
MD
LG