Ndërlidhjet

BANJA LLUKË


Policia serbe e Bosnjes ka dështuar të arrestojë të akuzuarit krime lufte pas një operacioni të sotëm.
Polica tha se bastisjet janë kryer pas marrjes së informatave se Radovan Karaxhiqi dhe Ratko Mlladiqi po fshiheshin në rajonin lindor të Hercegovinës.
Ratko Mlladiq ka thënë se nuk do të dorëzohet kurrë në Hagë, pavarësisht nga oferta e qeverisë për ndihmë në mbrojtje dhe ndihma të tjera", ka bërë të ditur sot e përditshmja beogradase Blic.
XS
SM
MD
LG