Ndërlidhjet

ZAGREB


Përparimet e Kroacisë në vitet e fundit e kanë bërë atë një model për pjesën tjetër të Ballkanit, ka thënë gjatë një turneu të tij në Ballkan ministri i jashëtm francez Michel Barnier.
Barnier tha se luftërat civile të viteve të 90-ta kanë lënë gjurmë në shpirtin e rajonit, por sipas tij tash ëshët koha që të thithet ajri evropian i paqes, stabilitetit dhe perspektivës.
XS
SM
MD
LG