Ndërlidhjet

RAMALLAH


Lideri palestinez Yasser Arafat është raportuar se i ka dhënë kryeministrit Ahmed Qurei autoritet të plotë mbi shërbimet e sigurisë, si dhe mbi kabinetin e tij.
Arafat ka bërë edhe më herët premtime të tilla, por nuk i ka zbatuar ato.
Ndërkohë nga sulmet ajrore izraelite në Gazë janë vraër dy palestinezë. Grupi militant islamik Jihad tha se viktimat i takonin grupit të tyre.
XS
SM
MD
LG