Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Uashingtoni ka paraqitur një projekt rezolutë në Këshillin e Sigurimit, që parsheh sanksione kundër Sudanit nëse qeveria nuk merr masa t'i japë fund masakrave në zonën e Darfurit.
"Njerëzit e rajonit të Darfurit kanë nevojë të jashtëzakonshme për ndihmë. Bashkësia ndërkombëtare e ka për detyrë të punojë së bashku për t'i ndihmuar ata dhe ne synojmë ta bëjmë një gjë të tillë", tha Colin Powell.
XS
SM
MD
LG