Ndërlidhjet

UASHINGTON


Ushtria amerikane ka bërë të ditur se 39 të burgosur kanë vdekur në burgjet e koaliconit në Irak dhe Afganistan që nga vjeshta e vitit 2001. Një raport i Pentagonit flet për 94 raste të vërtetuara se ka pasur keqtrajtim të të burgosurve.
XS
SM
MD
LG