Ndërlidhjet

ALASKË


Shtetet e Bashkuara kanë instaluar të parin zbulues të raketave në sistemin e saj të mbrojtjes raketore.
Kjo do t'i mundësojë sistemit amerikan të mbrojtjes të dallojë dhe të godasë në distancë cdo raketë që është nisur në drejtim të Shteteve të Bashkuara, përpara se t'i afrohet territorit amerikan.
XS
SM
MD
LG