Ndërlidhjet

ANKARA


Autoritetet turke kanë nisur hetimet pas aksidentit të një treni, derisa ende vazhdojnë operacionet e shpëtimit. Kryeministrit turk Erdogan, i cili ka anulluar vizitën në Bosnjë lidhur me numrin e viktimave tha:
"Informacionet që kemi marrë nga spitalet flasin për rreth 36 të vrarë dhe mbi 70 të plagosur."
XS
SM
MD
LG