Ndërlidhjet

BEOGRAD


Franca mbështet unionin Serbi – Mali i Zi në përpjekjet për antarësim në Bashkimin Evropian, tha sot ministri jashtëm francez, Michel Barnier, pas bisedimeve me presidentin e Serbisë, Boris Tadiq. Ai u shpreh se e mirëpret gatishmërinë e Serbisë për të zhvilluar bisedime me liderët shqiptarë të Kosovës dhe propozimin e Serbisë për decentralizimin e Kosovës.
XS
SM
MD
LG