Ndërlidhjet

TOKIO


Shtetet e Bashkuara popresin për një përgjigjje "substanciale" nga Koreja Veriore lidhur me propozimet e fundit të Uashingtonit për një mbyllje të verifikueshme të progranmeve bërthamore të Phenianit, ka thënë sot nënsekretari amerikan i shtetit, John Bolton, i cili ndodhet në Japoni për tu takuar me zyrtarë të lartë të këtij vendi për politikë të jashtme dhe për mbrojtje. Zoti Bolton u tha reporterëve në ambasadën amerikane në Tokio se "topi tash është në anën e Koresë Veiore" dhe shtoi se uashingtoni pret që përgjigjje në rundin e ardhshëm të bisedimeve.
XS
SM
MD
LG