Ndërlidhjet

BEOGRAD


Një e përditshme beogradase thotë se Goran Haxhiq, një ish lider serb i Bosnjes, i cili është fshehur pasi kundër tij është ngritur aktapadi për krime lufte, do të dorëzohet shumë shpejt. Gazeta Kurir citon një mik të tij të ketë thënë se ai do t'i kryejë disa punë rreth biznesit para se të dorëzohet.
Burimet thonë se Haxhiq është ende afër Novi Sadit, dhe ka kontaktuar autoritetet, që të negociojnë dorëzimin e tij. Por, zyrtarët nuk kanë konfirmuar asgjë.
XS
SM
MD
LG