Ndërlidhjet

DARFUR


Armata për Çlirimin e Sudanit- një lëvizje rebele- ka kërkuar sot dërgimin e forcave ndërkombëtare, që të luftojë urinë, vrasjet dhe sulmet në rajonin e Darfurit.
Një zëdhënës, tha se grupi ka kërkuar nga Shtetet e Bashkuara, OKB-ja, Bashkimi Evropian dhe Unioni Afrikan që të intervenojnë.
Por, ministri i jashtëm sudanez, Mustafa Ismail tha se është shumë herët për intervenim.
XS
SM
MD
LG