Ndërlidhjet

BRUKSEL


Presidenti i Maqedonisë, Branko Cërvenkovski arriti në Bruksel ku në orët e vona të mbrëmjes pritet të takohet me përfaqësuesin e lartë të Bashkimit Evropian për siguri dhe politikë të jashtme, Havier Solana. Mendohet se temë e bisedës do të jetë gjendja në Maqedoni, pas protestave të dhunshme të kundërshtarëve të procesit të decentralizimit.
XS
SM
MD
LG