Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria amerikane dhe forcat e Irakut janë përleshur sot me kryengritësit irakianë në qytetin Bakuba. Raportohet se në këto përleshje janë vrarë 13 kryengritës. Luftimet filluan pasi forcat amerikane ishin sulmuar me granata nga ana e kryengritësve. Është raportuar se në këto luftime është vrarë edhe një polic irakian dhe një civil.
XS
SM
MD
LG