Ndërlidhjet

BAGDAD


Tre persona kanë vdekur nga një sulm vetëvrasës afër bazës ushtarake amerikane në Mosul. Sulmuesit shpërthyen një kamion, të mbushur me eksploziv.
Tre ushtarë amerikane dhe të paktën tre pjesëtarë irakianë të forcave të sigurisë janë lënduar.
Po sot, dy gra irakiane që punonin për forcat britanike në Basra janë vrarë në veturën e tyre.
Ndërkaq, një seri shpërthimesh ka goditur në mëngjes Bagdadin. Njoftohet për dëme të konsiderueshme.
XS
SM
MD
LG