Ndërlidhjet

LIMA\PERU


Kombëtarja e Brazilit në futboll është kampion i 41 i Amerikës Jugore pasi që mbrëmë vonë në Lima të Perusë ka mundur Argjentinën pas ekzekutimit të penaltive 6 me 4 . Në kohën e rregullt takimi kishte përfunduar me rezultat të barabartë 2 më 2.
Golashënues për Brazilin kanë qenë Luiza dhe Adriano, ndërkaq për Argjentinën Gonzalez dhe Dirgado.
Ky është titulli i 7 për Brazilin në këtë garë.
XS
SM
MD
LG