Ndërlidhjet

VJENË


Tetë kryeministra ballkanikë do të takohen në Salzburg të Austrisë gjatë kësaj jave për të diskutuar cështjen e Kosovës.
Sipas qeverisë austriake kryeministrat e Shqipërisë, Bosnjës, Bullgarisë, Rumanisë, Kroacisë, Maqedonisë e Serbisë e Malit të Zi si dhe drejtuesi i Paktit të Stabilitetit, Erhard Busek, do të marrin pjesë në takim.
XS
SM
MD
LG