Ndërlidhjet

VJENË


Ish i dërguari i Kombeve të Bashkuara në Irak, Lakhdar Brahimi e ka cilësuar si të padobishme ndërhyrjen ushtarake në Irak, derisa sipas tij është rritur shkalla e terrorizmit në vend dhe më shumë probleme janë krijuar e më pak janë zgjidhur.
Brahimi ka theksuar se Iraku do të mund të kthehet në një vend normal, por së pari qeveria aktuale duhet të vërtetojë së nuk është thjesht qeveri-kukull e Shteteve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG