Ndërlidhjet

TIRANË


Kryetari i Aleancës për ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka marrë mbështetje dhe inkurajim nga udhëheqja më e lartë e Shqipërisë për vazhdimin e proceseve demokratike dhe për punën në krijimin e shoqërisë shumë-etnike në Kosovë. Megjithqë ka pasur pak informacione nga takimet që ka zhvilluar zoti Haradinaj në Tiranë, është konfirmuar se ai është takuar me presidentin Alfred Moisiu, me kryeministrin Fatos Nano, me liderin e Partisë Demokratike, Sali Berisha.
XS
SM
MD
LG