Ndërlidhjet

IRAK


Një automobil bomb ka shpërthyer mëngjesin e sotëm në qendër të qytetit Bakuba në veri të Bagdadit. Njoftohet se përveç dëmeve të shumta, nga sulmi mbetën të vdekur së paku 51 persona si dhe më shumë se 40 të tjerë janë plagosur. Poashtu njoftohet se automobili bomb ka shpërthyer afër stacionit policor mëngjesin e sotëm kur rrugët ishin plot me njerëz.
XS
SM
MD
LG