Ndërlidhjet

PRISHTINË


Autoritetet serbe kanë kthyer sot në Kosovë 22 kufoma të shqiptarëve të vrarë gjatë luftës në mes të vitit 1998-99. Trupat janë zhvarrosur nga varret masive afër Petrovo-Selos dhe janë sjellë në morgun e Rahovecit në Kosovë, ka thënë zëdhënësja e UNMIK_ut Mechtild Henneke.
Agjencia Associated Press njofton se kufomat u përkasin civilëve shqiptarë të vrarë nga forcat serbe gjatë luftës, e që i kishin varrosur jashtë Kosovës në përpjekje për të mbuluar krimet e kryera gjatë regjimit të ish presidentit jugosllav Sllobodan Millosheviq.
XS
SM
MD
LG