Ndërlidhjet

HAGË


Gjykatësit në Tribunalin Ndërkombëtar për Krime Lufte liruan me kusht dy serbë të dyshuar se kanë kryer krime lufte, derisa të fillojë gjykimi i tyre.
Gjykatësit e Hagës thanë se ata janë të sigurt se ish shefi i shërbimti sekret në Jugosllavi Jovica Stanisiq dhe zëvendësi i tij Franko Simatoviq do të kthehen në gjyq. Ndërkohë, prokurorët e Tribunalit thanë se Sllobodan Millosheviqi ka kundërshtuar propozimin për ndarjen e aktakuzave kundër tij.
XS
SM
MD
LG