Ndërlidhjet

BOSTON


Senatori amerikan John Kerry ka arritur në Boston për të pranuar kandidaturën e Partisë Demokratike për president të Shteteve të Bashkuara. Kerry do të nominohet nesër. Sonte në ditën e tretë të Konventës Kombëtare do të flasë kandidati për nënpresident John Edwards. Fjalimi i tij pritet të fokusohet në ngritjen e tij prej një të panjohuri në një avokat multimilioner, senator dhe kandidat për nënpresident.
XS
SM
MD
LG