Ndërlidhjet

KAJRO


Sekretari amerikan i shtetit Colin Powell ka dënuar sulmin e sotëm shkatërrues me autobombë në Bakuba të Irakut duke thënë se sulmuesit duan t'ia mohojnë popullit irakian një jetë në paqe. Ai i bëri këto komente në Kajro, pas takimeve me liderët e Egjiptit me të cilët diskutoi rreth krizës së Lindjen e Mesme dhe përpjekjeve për rindërtimin e Irakut.
XS
SM
MD
LG