Ndërlidhjet

BOSTON


John Kerry do të pranojë sot zyrtarisht kandidaturën e Partisë Demokratike për president të Shteteve të Bashkuara.
Ai edhe do të mbyll Konventën katërditore Demokratike që u mbajt në Boston.
Anketat e fundit tregojnë për rezultate të ngihsta të votimti në mes të Kerryt dhe presidentit aktual George Bushit.
XS
SM
MD
LG