Ndërlidhjet

HAGË


Tribunali i Hagës ka ndërprerë lirimin me kusht të dy aleatëve të Sllobodan Millosheviqit, të cilët akuzohen për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit. Të mërkurën gjykatësit në këtë tribunal, urdhëruan lirimin e Jovica Stanishiqit dhe Franko Simatoviqit deri në fillimin e gjykimit të tyre. Por, me kërkesën e prokurorit, gjykatësi Patrick Robinson ka ngrirë lirimin e tyrë të përkohshëm.
XS
SM
MD
LG