Ndërlidhjet

TASHKENT


Gjatë një shpërthimi që ndodhi sot në Tashkent të Uzbekistanit, afër ambasadës izraelite dhe asaj të Shteteve të Bashkuara kanë vdekur së paku 2 persona ndërkaq që 5 të tjerë janë plagosur. Radioja izraelite njofton se, sulmi para ambasadës izraelite ka ndodhur pas shpërthimit të një bombe vetëvrasëse, mirpo ambasadori izraelit në Uzbekistan nuk e ka konfirmuar një gjë të tillë. Sulm i njejtë thuhet se ka ndodhur edhe pranë ambasadës amerikane në Tashkent mirpo nuk është raportuar për dëme.
XS
SM
MD
LG