Ndërlidhjet

ATHINË


Athina ka hapur sot zyrtarisht fshatin Olimpik ku do të vendosen rreth 16 mijë sportistë dhe zyrtarë të ekipeve nga 202 vende gjatë lojërave verore. Tashmë, masa të shumta sigurie dhe mure të dyfishta, janë vendosur në mbrojtje të këtij vendi. Bëhet e ditur poashtu se në këtë fshat tani janë vënë në përdorim edhe apartamentet, pishinat, teatret e të tjera vende argëtimi të rregulluara enkas për këtë ngjarje. Lojërat Olimpike pritet të fillojnë më 13 gusht.
XS
SM
MD
LG