Ndërlidhjet

GJENEVË


Komiteti i Kombeve të Bashkuara për të Drejtat e Njeriut, ka ftuar sot Serbinë e Malin e Zi që të fillojnë proceset gjyqësore lidhur me varrezat masive në Batajnicë, bashkëpunimin e plotë me Tribunalin Ndërkombëtarë të Hagës,dhe të ndërmarrin të gjitha masat që të akuzuarit për krime kundër njerëzimit të dalin para drejtësisë.
XS
SM
MD
LG