Ndërlidhjet

UASHINGTON


Duke komentuar Konventën Kombëtare të Partisë Demokratike e cila përfundoi dje në Boston, presidenti i SHBA-ve Xhorxh Bush tha se ka dëgjuar premtime të shumta. Bush, më tej tha se "do të ketë ndryshime të mëdha gjatë kësaj fushate zgjedhore. Demokratët do të mbledhin taksat, ndërse republikanët nuk do të bëjnë një gjë të tillë. Kemi vizion të qartë se si ta fitojmë luftën kundër terrorizmit dhe ta sjellim paqen në botë", ka thënë presidenti i Shteteve të Bashkuara Xhorxh Bush.
XS
SM
MD
LG